Kakor skolresa

Tjäna pengar till klassen eller laget

Behöver ni också pengar till en klassresa eller cup? Funderar ni i klassen eller laget på hur ni ska kunna tjäna ihop pengar till en skolresa eller ett träningsläger? Hör då av er till oss så. Vi har försökt sammanställa produkterna som har legat mitt i de olika utbudens prisspann median. Jämför alltid själv om du vill veta exakta uppgifter. Vi friskriver oss också för att aktörerna kan ha justerat sitt utbud och sina priser.

Vad kan man sälja för att tjäna pengar?

Produkterna omfattar allt från fin choklad till gourmet te och kaffe. Fördelar: Lättsålda delikatesser med hög vinst per såld produkt till klassen. Nackdelar: Högre spannet av priser per produkt. Perfekt med tanke på hur många hushåll som varje dag dricker kaffe i Sverige. Fördelar: Kvalitetsprodukter som är oerhört lättsålda och ger klassen en hög vinst per såld produkt.

Nackdelar: Kan vara svårare att sälja till icke-kaffe- och teälskare. Fördelar: Choklad är alltid en favorit, oavsett tid på året. Bra vinst och lättsåld produkt. Nackdelar: Kan finnas en del konkurrens, eftersom många företag säljer liknande produkter.

  • Kakservice produkter 🍪 Sälj lättsålda kakor, godisar och knäckesticks!
  • Kakservice köpa Vi har hjälpt över skolklasser, lag och föreningar.
  • Sälja kakor som privatperson De har enkelt kunnat samla ihop pengar genom försäljning av våra goda chokladbollar, kakor, godis och knäckesticks.
  • Kakservice katalog Våra lättsålda godsaker.


  • kakor skolresa


  • Fördelar: Högkvalitativa produkter som kan locka matentusiaster. Nackdelar: Deras sortiment kan vara lite överväldigande för vissa kunder. Ravelli Vinst: 55 kr Försäljningspris: kr Ravelli erbjuder allt från kläder till hushållsprodukter, med en fokus på kvalitet och hållbarhet.

    Sälja kakor - allt om kakförsäljning med Kakservice

    Fördelar: Stort utbud av produkter, vilket gör att det finns något för alla. Nackdelar: Utbudet kan vara för stort och överväldigande för vissa kunder. Fördelar: Bra för klasser med en stark sportinriktning. Nackdelar: Mindre relevant för icke-sportiga individer. Fördelar: Populära matlagningsprodukter. Nackdelar: Produkterna säljs även i dagligvaruhandeln.

    Fördelar: Lätt att sälja, eftersom de flesta älskar kakor.

    Sälja kakor med klassen

    Nackdelar: Konkurrensen kan vara hög, eftersom det finns många andra företag som säljer kakor. Hemmakväll Vinst: 25 kr Försäljningspris: 80 kr Hemmakväll erbjuder en rad produkter som passar för mysiga hemmakvällar med fokus på godis och snacks. Fördelar: Godis är alltid populärt.